Naše nástroje


Naše kapela je originální hlavně tím, na jaké nástroje hraje. Koneckonců, o tom, že hrajeme na elektrofonické nástroje se dozvíte už z našeho jména. Tak tady si můžete přečíst, co to vlastně znamená, a jak to funguje.


 

RedViolin

Housle

Takový divný napůl-housle, do kterejch se strkaj baterky, a trčí z nich kabel. A v tom je právě ten vtip. Ten kabel totiž vede ke mně do mixpultu, a tam se dají dělat kouzla. Znáte to, když kytarista na koncertě hrábne do strun, a rozvibruje se celej sál? Tak s těmahle houslema to jde taky. Když se ten zvuk prožene nějakým hall efektem, tak vám z toho naskáče husí kůže.

No, a tyhle srandy máme v kapele dvě.

 


 

Viola9174_12001_1

To samý v bledě modrým (teda v hnědým)

Viola je o trochu větší než housle a taky je jinak naladěná než housle. Prostě tak nějak vyplňuje tu mezeru mezi houslema a cellem. Jsem zvukař a o tomhle vám moc nepovím. Za zmínku stojí hlavně to, že moc nedrží pohromadě a Bára má violu omotanou provázkama a gumičkama.

Ale zvuk, ten má viola skvělej.

 


 

classic

Violoncello

Neboli cello. Stejný princip jako výše uvedené nástroje. Super na něm je, že když se prožene správným efektem, tak to zní trochu jako elektrická kytara, prostě meganářez.

Naše cello je asi náš nejproblémovější nástroj (ten nástroj za to nemůže, prostě má smůlu). Strašně rychle žere baterky, každou chvíli někam spadne, někdo o něj zakopne, někdo mu rozšlápne kobylku, v autě na něj položí klavír….

…a taky jsme si ho jednou zapomněli vzít na koncert.

 

 

 


Basová kytaragsr180bs

Nebo baskytara, nebo basa. Stejně jako ta přepravka, co se v ní prodává pivo.

Každej to zná, basa tvrdí muziku. Nikoho asi nepřekvapí, že je elektrická.  A když chceme hrát rock, tak ho nemůžeme hrát na kontrabas, že jo…

(původně jsme hráli i na elektrickej kontrabas, super věc, ale kytara je kytara)