Electrophonix opět ve studiu


Po nějaké době jsme se opět sešli ve studiu, abychom nahráli pár vlastních aranží světově známých hitů. Tentokrát jsme při nahrávání spolupracovali s Matoušem Mertou v pardubickém nahrávacím studiu Streetsound.

Nahrávalo se po nástrojových sekcích, přeci jen je v kapele celkem devět hudebních nástrojů a k tomu zpěvy. Nahrávání sice bylo časově náročné, ale díky profesionální práci Matouše a zásobě dobré kávy jsme detailní nahrávání jednotlivých pasáží bez problému zvládli.

A na jaké písničky se v podání naší kapely můžete těšit? Nemohli jsme vynechat osmdesátkové pecky Take On Me od švédské kapely a-ha a Sweet Dreams (Are Made of This) od britských Eurythmics. Nebyli bychom to my, kdybychom do nahrávek nezařadili i švédskou ABBU a její Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight). Zapomenuté ale nezůstaly ani hity z období kolem roku 2010, a sice Empire State of Mind od zpěvačky Alicii Keys a Rolling in the Deep od britské zpěvačky Adele. S aranží druhé skladby jsme si ale trochu více pohráli, a tak jde o spojení originálu a aranže americké skupiny The Piano Guys.

Nahrané písničky si už brzy budete moci poslechnout na profilu naší kapely Electrophonix na webu bandzone.cz. Navíc chystáme natočení svých vůbec prvních videoklipů!

Těšíme se na vás na nějakém z našich koncertů. Pro nejnovější aktuality sledujte zejména náš Facebook a Instagram.