Marek Trojan


V kapele mi říkají „kouzelník“, protože prej jako jedinej dokážu ukočírovat tu elektrickou černou magii, která se mezi všema těma čudlíkama a drátama schovává.

Kolem zvuku jsem se začal motat asi kolem patnácti let, když jsme rozjížděli ochotnické divadlo v naší vesnici (tam dělám pořád). Chvíli na to si pár mých kámošů založilo kapelu a já se chytil příležitosti. Tak začala moje éra zvukaře živáků. Koupil jsem si lacinej mixpult, zesilovač a podobný nezbytnosti a metodou pokus-omyl jsem se postupně dostal až k práci s takovým gearem, jaký máme v Electrophonix. Zkoušel jsem audio inženýrství dokonce i studovat na VUT v Brně, ale na můj vkus tam bylo málo zvuku a moc matiky 😉

V kapele zastávám taky funkci grafika, webmastera (super slovo), řidiče nebo sháněče a zařizovače čehokoliv, ať jde o placky, plakáty, techniku nebo přísun piva na pódium.

Moje oblíbená hudba? Vím, že každej říká: „Poslouchám, co se mi líbí.“ U mě to není jinak. Mám rád jak klasickej rock, tak třeba thrash metal, nepohrdnu ani D’n’B nebo Dubstepem, rád si poslechnu i něco alternativního.

Pokud jde o hru na hudební nástroj, tak s tím jsem trochu zaspal. Jako malej kluk jsem odmítl chodit do hudebky, a teď toho docela lituju. Tak se to pokouším dohnat rekreační hrou na bicí, zkouším to trochu i s baskytarou a nedávno jsem si pořídil i elektrickou kytaru, tak uvidíme, jak to dopadne.